Z Marią w imieniu. Różaniec z bł. Franciszkiem od Krzyża Jordanem. Część chwalebna.

Chwała musi szukać ciebie, a nie odwrotnie.
DD I/65

Tajemnica I Zmartwychwstanie Jezusa

Nie spocznijcie, aż wszyscy Jezusa Zbawiciela poznają, pokochają i będą Mu służyć!
DD II/70

Ty zrozumiałbyś dobrze tę bardzo żywiołową reakcję uczniów na słowa: „On żyje!”. Piotr i Jan śpieszą się do grobu, żeby jak najszybciej zobaczyć, co się stało. Nie idą spokojnym krokiem, ale biegną (por. J 20.4).
Cały oddany Zbawicielowi wiedziałeś: Co może tak ożywić człowieka, jeśli nie wieść o zmartwychwstaniu?

Od tylu już lat Twoja pasja – żyjąca w Twoich duchowych synach i córkach – pokazuje, że jeśli jest na tym świecie jakakolwiek ważna sprawa, to właśnie to, że Chrystus zmartwychwstał. Jeśli jest jakieś pytanie, które nie powinno nam dać ani chwili spokoju, to właśnie pytanie o pusty grób. Dziś jest ten czas, kiedy to, co było, zostaje za nami. Przed nami jest On – Zwycięzca śmierci. Tylko to się liczy. I nigdy się nie kończy.

Błogosławiony Franciszku z Marią w imieniu, wstawiaj się za nami, byśmy potrafili nie spocząć gdy w naszym sercu rozbrzmiewa: „On żyje!”.

Tajemnica II Wniebowstąpienie Jezusa

Obietnica nieskończenie Prawdziwego spełni się na tobie. (…) a potem wieczność nieskończonego szczęścia; tak, szczęścia, którego przedsmakiem cieszyć się będziesz prawdopodobnie już tu, na ziemi; ponieważ po skończonej próbie Bóg najczęściej daje oczyszczonej duszy pociechę, radość i pokój. Takie jest jej przeznaczenie, jakie było ono (przeznaczeniem) świętych!
DD I/103

Zasłuchany w Boże słowo wiedziałeś: jeśli On coś mówi, można Mu wierzyć. Któż inny potrafi nakarmić zatrwożone ludzkie serce wiarą i nadzieją, że czeka na nas mieszkanie w niebie? Skoro Jezus mówi, że idzie je dla nas przygotować, to tak jest (por. J. 14,2).

Tocząc swoje duchowe walki nauczyłeś mnie, że trwoga serca wyraźnie pokazuje nasze ograniczenia. Trudno wówczas uznać własną słabość, niemożność. I łatwo zadrżeć wobec wymagającej rzeczywistości. Dlatego  Jezus proponuje wiarę w Niego, w Jego obietnicę. W niepewnym jutra świecie daje nadzieję wieczności, mieszkania u Ojca.

Ty to zawsze wiedziałeś – słowa Jezusa nie są ani tanim pocieszeniem, ani propozycją ucieczki od rzeczywistości. Są bardzo konkretnym zaproszeniem do tego, żeby swoje drżące serce oddać Jemu. Wtedy poczujemy, co naprawdę znaczy Jego obietnica, która nigdy się nie kończy.

Błogosławiony Franciszku z Marią w imieniu, módl się za nami, byśmy pozwolili Bożej obietnicy spełniać się w naszym życiu.

Tajemnica III Zesłanie Ducha Świętego

Łaska Ducha Świętego nie zna żadnej zwłoki
DD I/169

Uczy mnie ciągle Twoja niezwykła pasja, że możemy świadczyć wobec innych, bo Duch świadczy w nas. Dzielimy się Jego świadectwem. Całe Twoje życie potwierdza i woła z mocą: Ludzie potrzebują świadków. Ale skąd ich brać? To Duch jest źródłem świadectwa (por. Rz 15,18-19). Dzięki Niemu można widzieć świat i życie w Bożej perspektywie. Dzięki Niemu człowiek przezwycięża opory, które go paraliżowały. Bo łatwiej jest mierzyć się z przeciwnościami, gdy się je rozumie. Łatwiej podołać wyzwaniu, gdy wie się dlaczego. A raczej – dla Kogo.

Błogosławiony Franciszku z Marią w imieniu, módl się za nami, byśmy nie zmarnowali ani jednej sekundy z Twojego życia, danego nam i zadanego, aby nigdy nie zaniedbać własnego.

Tajemnica IV Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

(…) ponieważ wielkie światło Jej chwały rozjaśnia niebo (…)
DD I/35

Na długo przed beatyfikacją to wiedzieliśmy – Twoje życie było drogą do nieba.
Bo zdobyłeś umiejętność patrzenia na życie pod kątem relacji z Bogiem. Bo była w Tobie wdzięczność za wszystko, co się dzieje. Bo potrafiłeś oceniać zdarzenia, ludzi i rzeczy wedle Bożej hierarchii wartości. Bo zawsze nosiłeś w sobie nadzieję, że wszystko jest w Bożych rękach i że Bóg spełni wszystkie swoje obietnice. Także i tę, że Jego panowaniu nie będzie końca.

Dzięki Tobie to wiem – kto wypracuje w sobie taką mentalność, staje się podobny do Maryi. Na tym świecie będzie żyć jak Ona, nosząc Ją w sercu. Jak w swoim imieniu…

Błogosławiony Franciszku z Marią w imieniu, wypraszaj nam życie, które stanie się drogą do nieba. Ostatecznie – nie tylko dla nas…

Tajemnica V Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową nieba i ziemi

Dopóki Królowa Nieba i Ziemi nie będzie wysławiana wszędzie, nie możesz ani chwili spocząć.
DD II/1

Zaczytany w Ewangelii byłeś tego świadomy: królowanie to zawsze służba. Chrystus nie uczył, jak rządzić – to potrafi lepiej lub gorzej każdy – ale jak uklęknąć przed drugim człowiekiem i wydobyć z niego dobro, blask, jak oczyścić mu stopy i patrzeć na niego z zachwytem.
Tak i Ona – Jego Mama – Królowa z urodzenia, Służebnica Pańska, nie przestaje wydobywać dobra z ludzi, którzy poznają miłość Chrystusa.

Tę cichą, pokorną służbę wybrałeś i Ty. Wobec każdego. Razem z przyjętym imieniem Królowej wszystkich: ufnych i wiernych,  zmagających się z wątpliwościami i zagubionych.

Błogosławiony Franciszku z Marią w imieniu, opowiadaj Jej o nas. Niech ze wszystkich – jacy byśmy nie byli – wciąż wydobywa to dobro, które już nigdy się nie skończy.

*
#PaździernikzJordanem dobiega końca.
Ale różaniec w Jego błogosławionym towarzystwie trwa dalej. I paciorek po paciorku, zdrowaśka po zdrowaśce, tajemnica po tajemnicy, część po części, uczy ciągle, że…

Nosić Marię w imieniu to być zwyczajnym jak Ona i niezwyczajnym, jak plany Boże, które się przez Nią wypełniły.
Nosić Marię w imieniu to ufać, że Jemu wystarcza prostota, by przemieniać i tę rzeczywistość, w której nic nie jest proste.
Nosić Marię w imieniu to jak Ona zachowywać i rozważać „sprawy” w których zawsze i wszędzie chodzi o to samo: zbawienie dusz (por. DD I/119).
Bo nosić Marię w imieniu to mieć w sercu Jej Syna – Zbawiciela świata.
I w cieniu krzyża (DD I/163) przyjąć wszystkich, z którymi On żył i dla których umarł.
Nosić Marię w imieniu to zapragnąć, by we wszystkim i przez wszystko objawiła się Boża Wola i największa Chwała Boża! (DD II/89).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s